LITTLE KNOWN FACTS ABOUT BADANIE OCT.

Little Known Facts About Badanie oct.

Little Known Facts About Badanie oct.

Blog Article

Za sprawą tak skutecznej diagnostyki okulista może już na bardzo wczesnej fazie dostrzec rozwijającą się chorobę i zastosować leczenie, które ją powstrzyma. Dzięki temu unikniesz ryzyka nawet całkowitej utraty wzroku. Warto wykorzystywać OCT, aby sprawdzić, czy w siatkówce oka dochodzi do zmian cukrzycowych, nowotworu czy niezwykle groźnej dla wzroku – jaskry.

Zgodnie ze swoją misją, Redakcja Medonet.pl dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne treści medyczne poparte najnowszą wiedzą naukową. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany artykuł został zweryfikowany przez lekarza lub bezpośrednio przez niego napisany.

W szerszym kontekście, technologia OCT wykorzystywana jest również w diagnostyce chorób innych narządów, takich jak skóra, klatka piersiowa czy mózg.

Badanie OCT jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych rozwiązań, dzięki którym okulista jest w stanie zdiagnozować stan oczu. Ta nowoczesna metoda jest w stanie uchronić Cię przed wieloma groźnymi chorobami narządu wzroku, a nawet w konsekwencji doprowadzić do tego, że posiadana przez Ciebie wada wzroku się zmniejszy. Dowiedz się, co to jest badanie OCT i co dokładnie wykrywa.

Ten niewielki fragment powierzchni siatkówki jest bardzo istotny, ponieważ to właśnie jemu człowiek zawdzięcza ostrość widzenia i rozróżnianie kolorów.

Badanie OCT oka umożliwia uzyskanie bardzo szczegółowych informacji o strukturach oka. Dzięki niemu można dokładnie określić grubość i strukturę każdej z warstw siatkówki, a także stwierdzić jej sposób ukrwienia.

Badanie OCT oka służy przede wszystkim do diagnostyki chorób siatkówki i nerwu wzrokowego. Wykorzystywane jest także do planowania i monitorowania postępu leczenia, a także do kontroli stanu oka u pacjentów z genetycznie uwarunkowanymi chorobami oczu.

OCT, czyli optyczna koherentna tomografia dna oka jest nowoczesnym badaniem, pozwalającym precyzyjnie i dokładnie ocenić narząd wzroku.

Badanie OCT oka jest badaniem obrazowym, a dokładnie – koherentną tomografią gałki ocznej. Lekarz widzi w niej zarówno przednią, jak i tylną część gałki, w tym – umiejscowioną z tyłu plamkę żółtą.

Bardzo ważne są regularne wizyty u okulisty  i wykonywanie badań OCT. W 10 sposób można sprawdzić, czy stosowane dotąd metody leczenia przynoszą oczekiwane rezultaty. Poza tym specjalista jest w stanie stwierdzić, czy wada wzroku się pogłębia i czy należy zmodyfikować dotychczasową terapię.

Badanie wykorzystywane jest głównie w diagnostyce chorób siatkówki. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to badanie nieinwazyjne i dzięki temu może zastąpić bardziej skomplikowane metody. oko

W sytuacji takiej lekarz może od razu rozpocząć leczenie, lub jedynie zalecić regularne kontrole i wykonanie dodatkowych badań.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to badanie niezwykle bezpieczne. To sprawia, że również bez problemu kobiety w ciąży mogą mu się poddać i w żaden sposób nie zagraża to życiu dziecka.

Tak właściwie nie ma potrzeby większego przygotowania się do tego badania. Dzięki temu, że jest ono całkowicie bezinwazyjne, to można wykonywać je w dowolnej check here chwili i do tego wielokrotnie. Z kolei, jeśli chodzi już o przygotowanie tuż przed badaniem, to pacjentowi podawane są krople do oczu, by powiększyć jego źrenice. Koniecznie powinien robić to okulista lub osoba, którą do tego wyznaczy.

przez konieczność sprawdzania zmian jaskrowych – dzięki badaniu okulista może dobrać skuteczniejszą metodę terapii i powstrzymać chorobę, która nieleczona może doprowadzić do całkowitej ślepoty,

Report this page